Baluna Table / Wall
The Grupa Baluna Table / Wall is a table or wall lamp. Its glass shade can be rotated 360 degrees. There is a built-in dimmer.
Descripción
The Grupa Baluna Table / Wall can be used as a table or wall lamp. It has a height and depth of 26 cm. Its shade is made of triple-coated, mouth-blown opal glass and has a diameter of 19.7 cm. The glass shade can be rotated 360 degrees around its own axis. A dimmer is integrated. From the glass shade, the light is emitted homogeneously and glare-free in all directions.
The Baluna table and wall lamp is connected via a supply cable with a length of 250 cm. Lamp base or wall mount are made of powder-coated black steel and are finished as well as assembled by hand. The Baluna is available in other finishes on request.
Tecnología
| País de origen |
Croacia |
|---|---|
| Fabricante | Grupa |
| Índice de protección / Protección IP | IP20 |
| Contenido del paquete | LED 230 Volt |
| material | acero, vidrio Opal |
| superficie | negro |
| longitud del cable | 250 cm |
| Atenuación | en la cabeza de la lámpara |
| Base / Portalámparas | E14 |
| Alimentación (máx. Watt) | 6 Watt |
| LED | incluyendo |
| Diamètre de l'ombre | 20 cm |
| reemplazo de la bombilla: | en el sitio mismo |
| Dimensions | H 26 cm |
Croacia