Costanzina Wall
[Paolo Rizzatto]
Descripción
The Luceplan Costanzina Wall is available with different colours for frame and shade. This lamp has a classic lamp shade and emits room light. The on / off switch is located in the shade. The wall lamp can be mounted on the wall due to a cable independently of a power outlet.
Tecnología
| País de origen |
Italia |
|---|---|
| Fabricante | Luceplan |
| Diseñador | Paolo Rizzatto |
| año | 1992 |
| Índice de protección / Protección IP | IP20 |
| Contenido del paquete | Leuchtmittel/Bulb |
| Proyección en cm | 28 |
| material | aluminio, policarbonato, seda |
| Base / Portalámparas | E14 |
| conectividad | en cabezal de lámpara |
| Alimentación (máx. Watt) | 42 Watt |
| Diamètre de l'ombre | 26 cm |
| Altura de pantalla | 17 cm |
| distribución de la luz | luz de la habitación |
| Dimensions | H 54 cm |
Italia
