Polo Table
[Joan Gaspar]
The Marset Polo table lamp has adjustable lamp arms and a swivelling lamp head. This lamp is available with a table base.
Descripción
The Marset Polo Table is a black table lamp with flexibly adjustable lamp arms. Thanks to the movable joints, the lamp arms can be adjusted to any position and always anew. In addition, the lamp head can be variably adjusted. The lamp arms are milled from an aluminum block by CNC milling. The diffuser is made of die-cast aluminum. The table lamp is offered with a table base.
To regulate the table lamp, a rotary switch is integrated on the lamp head, which can be touched without burning thanks to modern LED technology.
Tecnología
| País de origen |
España |
|---|---|
| Fabricante | Marset |
| Diseñador | Joan Gaspar |
| año | 2012 |
| Potencia en vatios | 7,8 W |
| Índice de reproducción cromática (CRI / Ra) | CRI95 |
| El flujo luminoso en lm | 850 |
| Temperatura de color en kelvin | 3.000 blanco cálido |
| Índice de protección / Protección IP | IP20 |
| Contenido del paquete | LED |
| material | aluminio, plancha, policarbonato |
| Color del cable | negro |
| longitud del cable | 220 cm |
| conectividad | en cabezal de lámpara |
| LED | incluyendo |
| Diamètre de l'ombre | 5 cm |
| Altura de pantalla | 10 cm |
| longitud del brazo | 44 + 35 cm |
España
