I.Cono 0712
[Lievore Altherr Molina]
The Vibia I.Cono 0712 is a floor lamp with a rotatable lamp head and base. It is available in different colour versions. Designed by Lievore, Altherr and Molina.
Descripción
The Vibia I.Cono 0712 is a floor lamp of the designer team Lievore, Altherr and Molina. Its lamp shade and base can be rotated. The lamp shade has an asymmetrical, conical shape. The I.Cono 0712 is offered by Vibia in the surfaces white, beige, grey, blue and terra red. This LED lamp is switched by a switch on the cable.
Tecnología
| País de origen |
España |
|---|---|
| Fabricante | Vibia |
| Diseñador | Lievore Altherr Molina |
| año | 2009 |
| LED # | inclusive |
| Índice de reproducción cromática (CRI / Ra) | >90 |
| El flujo luminoso en lm | 745 |
| Temperatura de color en kelvin | 2.700 blanco cálido extra |
| Índice de protección / Protección IP | IP20 |
| Contenido del paquete | LED |
| Proyección en cm | 38 |
| material | acero, policarbonato |
| longitud del cable | 250 cm |
| conectividad | en la delantera |
| Potencia en vatios | 6 W |
| Dimensions | H 129 cm |
España