Costanza Table Fixed
[Paolo Rizzatto]
Descripción
The Luceplan Costanza Table Lamp Fixed is available with different colours for the shade. The frame is in aluminum. This lamp is equipped with an on / off switch. This lamp is not height-adjustable but has the fixed height of 80 cm. Like the other lamps of this series, Paolo Rizzatto created the Costanza Table in 1986.
Tecnología
| País de origen |
Italia |
|---|---|
| Fabricante | Luceplan |
| Diseñador | Paolo Rizzatto |
| año | 1986 |
| Índice de protección / Protección IP | IP20 |
| Contenido del paquete | Leuchtmittel/Bulb |
| material | aluminio, policarbonato, seda |
| Ajuste de altura | no regulable en altura |
| Base / Portalámparas | E27 |
| conectividad | en cabezal de lámpara |
| Alimentación (máx. Watt) | 105 Watt |
| Diamètre de l'ombre | 40 cm |
| Altura de pantalla | 28 cm |
| Dimensiones del soporte de la lámpara | longitud 18, anchura 18 cm |
| distribución de la luz | directa e indirectamente |
| Dimensions | H 80 cm |
Italia
