I.Cono 0712
[Lievore Altherr Molina]
The Vibia I.Cono 0712 is a floor lamp with a rotatable lamp head and base. It is available in different colour versions. Designed by Lievore, Altherr and Molina.
Opis
The Vibia I.Cono 0712 is a floor lamp of the designer team Lievore, Altherr and Molina. Its lamp shade and base can be rotated. The lamp shade has an asymmetrical, conical shape. The I.Cono 0712 is offered by Vibia in the surfaces white, beige, grey, blue and terra red. This LED lamp is switched by a switch on the cable.
Technologia
| Kraj produkcji |
Hiszpania |
|---|---|
| Producent | Vibia |
| Projektant | Lievore Altherr Molina |
| rok | 2009 |
| LED # | włącznie |
| Wskaźnik oddawania barw (CRI / Ra) | >90 |
| Strumień świetlny w lm | 745 |
| Temperatura barwowa w kelwinach | 2.700 bardzo ciepła biel |
| Stopień ochrony / Stopień ochrony IP | IP20 |
| Zawartość opakowania | LED |
| Projekcja w cm | 38 |
| tworzywo | poliwęglan, stal |
| długość kabla | 250 cm |
| skalowalność | na smyczy |
| Moc w watach | 6 W |
| Dimensions | H 129 cm |
Hiszpania