Pin 1675
[Ichiro Iwasaki]
Descripción
The Vibia Pin 1675 wall lamp has a straight lamp arm. Its lamp head can be repositioned at any time with a handle. It can be rotated around its own axis by 350° and can be raised by an angle of 45° or lowered by 35°. The wall lamp is available in black, warm-white, green and cream. The surfaces are always matt lacquered. The on/off switch is located on the wall bracket.
Tecnología
| País de origen |
España |
|---|---|
| Fabricante | Vibia |
| Diseñador | Ichiro Iwasaki |
| año | 2016 |
| Índice de protección / Protección IP | IP20 |
| Contenido del paquete | LED |
| Profundidad en cm | 15 |
| material | acero Inoxidable, aluminio, policarbonato, zinc |
| conectividad | en el soporte de pared |
| Potencia en vatios | 4,5 W |
| LED | incluyendo |
| Indice de reproduccion cromatica | >90 |
| El flujo luminoso en lm | 485 |
| Temperatura de color en grados Kelvin | 2.700 extra blanco cálido |
| Diamètre de l'ombre | 6 cm |
| Dimensions | H 11 cm |
España