Pin 1680
[Ichiro Iwasaki]
Descripción
The Vibia Pin 1680 wall lamp has an adjustable lamp head that directs the light exactly where it is needed. The head can be rotated 350 degrees on its own axis and can be raised by 45 degrees as well as lowered by 30 degrees. In addition, the horizontal lamp arm can be swivelled 90 degrees in both directions. The wall lamp is available in the surfaces warmwhite, black, green and cream. All versions are matt lacquered. An on/off switch is integrated on the wall bracket.
Tecnología
| País de origen |
España |
|---|---|
| Fabricante | Vibia |
| Diseñador | Ichiro Iwasaki |
| año | 2016 |
| Índice de protección / Protección IP | IP20 |
| Contenido del paquete | LED |
| Proyección en cm | 25 |
| material | acero Inoxidable, aluminio, policarbonato, zinc |
| conectividad | en el soporte de pared |
| Potencia en vatios | 4,5 W |
| LED | incluyendo |
| Indice de reproduccion cromatica | >90 |
| El flujo luminoso en lm | 485 |
| Temperatura de color en grados Kelvin | 2.700 extra blanco cálido |
| Diamètre de l'ombre | 6 cm |
| Montaje en pared Dimensiones | ∅ 10 cm |
| Dimensions | H 39 cm |
España