Spica Spike Spotlight Type 55
Description
Technique
| Manufacturer | NEXOLIGHT |
|---|---|
| Bulbs included | No |
| Light Series | Spica |
| Cable colour | black |
| Protection class / IP rating | IP54 |
| Materials | Aluminium, cast aluminium, stainless steel, |
| Base / Socket | GU10 MR11 |
| Power in watts | 1 x GU10 MR11 max. 15 W |
| cable length | 250 cm |
| diameter | 4.5 cm |
| depth | 9 cm |
| Dimensions | Ø 4.5 cm | B 4.5 cm | H 25 cm |
