Giogali Ceiling Lamp 40
[Angelo Mangiarotti]
Description
Technique
| Manufacturer | Vistosi |
|---|---|
| Bulbs included | No |
| Light Series | Giogali |
| Designer | Angelo Mangiarotti |
| Protection class / IP rating | IP20 |
| Materials | Blown glass and metal |
| Max. power | 2 x max. 60W E14 Watt |
| Power in watts | max. 60W E14 W |
| diameter | 40 cm |
| Dimensions | Ø 40 cm | H 30 cm |