Giogali Pendant Lamp 35
[Angelo Mangiarotti]
Description
Technique
| Manufacturer | Vistosi |
|---|---|
| Bulbs included | No |
| Light Series | Giogali |
| Designer | Angelo Mangiarotti |
| Protection class / IP rating | IP20 |
| Materials | Blown glass and metal |
| Max. power | 1 x max. 77W E27 Watt |
| Power in watts | max. 77W E27 W |
| cable length | 200 cm |
| diameter | 37 cm |
| Dimensions | Ø 37 cm | H 28 cm |