Buna Bollard Light Type 41
Description
Technique
| Manufacturer | NEXOLIGHT |
|---|---|
| Bulbs included | No |
| Light Series | Buna |
| color temperature (kelvin) | 2700K |
| Protection class / IP rating | IP54 |
| LED | included |
| LED replaceable | yes |
| Materials | Aluminium, cast aluminium, clear acrylic |
| Power in watts | 1 x 6 W LED W |
| luminous flux | 550 lm |
| diameter | 8 cm |
| Dimensions | Ø 8 cm | B 8 cm | H 60 cm |
