Rana Spike Light
Description
Technique
| Manufacturer | NEXOLIGHT |
|---|---|
| Bulbs included | No |
| Light Series | Rana |
| Cable colour | black |
| color temperature (kelvin) | 2700K |
| Protection class / IP rating | IP54 |
| LED | included |
| LED replaceable | yes |
| Materials | Aluminium, cast aluminium, stainless steel, opal acrylic panel |
| Power in watts | 1 x 6 W LED W |
| cable length | 250 cm |
| luminous flux | 550 lm |
| diameter | 12 cm |
| Dimensions | Ø 12 cm | B 12 cm | H 55 cm |
