Chara Bollard Light Type 42
Description
Technique
| Manufacturer | NEXOLIGHT |
|---|---|
| Bulbs included | No |
| Light Series | Chara |
| color temperature (kelvin) | 2700K |
| Protection class / IP rating | IP54 |
| LED | included |
| LED replaceable | yes |
| Materials | Aluminium, cast aluminium, stainless steel, clear safety glass |
| Power in watts | 1 x 5 W LED W |
| luminous flux | 425 lm |
| depth | 10.5 cm |
| Dimensions | B 6 cm | H 40 cm |
