Spica Spike Spotlight Type 56
Description
Technique
| Manufacturer | NEXOLIGHT |
|---|---|
| Bulbs included | No |
| Light Series | Spica |
| Cable colour | black |
| Protection class / IP rating | IP54 |
| Materials | Aluminium, cast aluminium, stainless steel |
| Base / Socket | GU10 mini MR11 |
| Power in watts | 1 x GU10 mini MR11 max. 15 W |
| cable length | 250 cm |
| diameter | 7.5 cm |
| depth | 9.5 cm |
| Dimensions | Ø 7.5 cm | B 7.5 cm | H 32.5 cm |
